marta kwolek make up artist | czym kierować się przy wyborze makijażu ślubnego?
Makijaż ślubny, okolicznościowy, ekologiczny, lekcje makijażu. Pracuję na kosmetykach marek selektywnych, których użycie gwarantuje najwyższą jakość. Rzeszów, Tyczyn.
2008
post-template-default,single,single-post,postid-2008,single-format-standard,mkd-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,burst-ver-1.5.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Każda Panna Młoda pragnie, aby dzień ślubu był szczególny i wyjątkowy. Część Pań to osoby świadomie poszukujące9k-copy fachowców, którzy kompleksowo zajmą się wizerunkiem. Doradztwo, w takim przypadku, obejmuje propozycje ubioru Państwa Młodych, świadków, doboru fryzury, makijażu i kwiatów, a nawet wystroju sali, kościoła, dekoracji samochodu, tak aby całość stylizacji była spójna. Stworzenie idealnej stylizacji wydaje się być sprawą priorytetową.

Jednak najbardziej ekscytujący jest wybór sukni ślubnej, przeważnie w odcieniach bieli, jak również dobór makijażu. O ile temat ten, w przypadku powierzenia go profesjonalistom, wydaje się być rozwiązaniem optymalnym, opiszę pokrótce jak i czym kierować się w kwestii makijażu.

1a-copyMakijaż ślubny nie funkcjonuje w wyizolowaniu, a musi spójnie uzupełniać wizerunek Panny Młodej oraz całościową wizję przyjęcia weselnego. Projektując makijaż, należy brać pod uwagę nie tylko typ urody, ale także fason sukienki, rodzaj i kolorystykę dodatków ślubnych oraz charakter uroczystości. Kompleksowe podejście do tematu nakazuje również kierować się cechami charakteru Panny Młodej. I tak:

dla kobiety romantycznej i delikatnej

najbardziej odpowiedni będzie makijaż lekki, subtelny. Powinien być „eteryczny” , bardzo delikatnie podkreślać urodę i rozświetlać twarz, podkreślać świeżość cery i spojrzenie. Może to być makijaż NUDE lub MAKE UP NO MAKE UP. Ciekawym uzupełnieniem stylizacji romantycznej Panny Młodej będą włosy ułożone w miękkie fale, ozdobione /najlepiej prawdziwymi/ kwiatami

dla kobiety ceniącej szyk i elegancję

lubiącej styl retro – najbardziej odpowiedni będzie makijaż klasyczny, który w trendach nawiązuje do lat 50 i 60. Ten perfekcyjny stylowy makijaż jest zawsze „na czasie”. Charakteryzuje się wyraźnym, pierwszoplanowym makijażem ust i naturalnym makijażem oczu – możemy pozwolić sobie na piękne wyciągnięte kreski. Niby lekki, a klucz jego sukcesu tkwi w dopracowaniu każdego szczegółu. Idealnym dopełnieniem takiego makijażu jest elegancka fryzura, np. w postaci koka. Jako biżuteria świetnie sprawdzą się perły

dla kobiety przebojowej

lubiącej wyraźne kolory i kształty – odpowiedni będzie makijaż ekstrawagancki. W makijażu tym celowo „odchodzimy” od klasyki, jednak obowiązujące trendy w modzie ślubnej nie „szufladkują” już tak rygorystycznie zasad i w tym przypadku możemy sobie na wiele pozwolić. Taki makijaż świetnie dopełnia fryzura w artystycznym stylu. Należy pamiętać jednak, aby zachować umiar przy takiej stylizacji, decydując się na delikatną biżuterię lub całkowicie z niej rezygnując.

Myślę, że pomogłam Paniom w tak trudnej kwestii doboru właściwego makijażu, choć gorąco zachęcam do skorzystania z profesjonalnej porady. Pamiętajmy, że to jak w finale będziemy wyglądać na zdjęciach, zależy od kwalifikacji wizażysty i fotografa.

MKwolek

2-copy-2

  • modelka 1 – Karina Jaworek /PINK Melon/
  • modelka 2 – Aleksandra Wojnarowicz /PINK Melon/
  • foto – Agnes Partyka Photography
  • stylizacja fryzur – Fryzjer Mobilny Ilona Kłos
  • stylizacja, biżuteria i dodatki ślubne – Katarzyna Gruszka www.decoris-art.pl
  • suknie ślubne, biżuteria i dodatki z kolekcji 2015 Salonu Mody Ślubnej Impresja w Rzeszowie www.impresjaslubna.pl
  • kwiaty – kwiaciarnia „Clematis” w Tyczynie
  • wnętrza: Pałac Wodzickich w Tyczynie