marta kwolek make up artist | jak powinien wyglądać makijaż dzienny?
Makijaż ślubny, okolicznościowy, ekologiczny, lekcje makijażu. Pracuję na kosmetykach marek selektywnych, których użycie gwarantuje najwyższą jakość. Rzeszów, Tyczyn.
2542
post-template-default,single,single-post,postid-2542,single-format-standard,mkd-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,burst-ver-1.5.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Idealny makijaż dzienny to taki, który mamy nałożony, a jednak jest on prawie niewidoczny. Jeśli jest wykonany profesjonalnie, będzie korygował niedoskonałości twarzy, jednocześnie podkreślając nasze naturalne piękno. 

Przed przystąpieniem do makijażu dziennego zawsze pamiętajmy o odpowiednim nawilżeniu cery. Najlepiej używać kremów i baz nawilżających, przeznaczonych do danego typu skóry. Informacja na ten temat znajduje się zazwyczaj na opakowaniu kosmetyku. Przykładowo, do cery suchej i dojrzałej używamy bazy lub kremu rozświetlającego, które optycznie odmładzają skórę i powodują, że wygląda świeżo i zdrowo.

beauty-1721065_1920Po nałożeniu podkładu należy koniecznie omieść pudrem sypkim całą twarz, gdyż zabieg ten utrwali nam podkład na wiele godzin. Do poprawek makijażu w ciągu dnia służą pudry w kamieniu. Jeżeli mamy cerę przetłuszczającą się, należy zebrać nadmiar sebum przy użyciu chusteczki matującej. Użycie pudru sypkiego jest też konieczne, jeżeli mamy zamiar poprawić kontur twarzy przy użyciu bronzera.

Makijaż oka zazwyczaj wykonujemy przy użyciu neutralnej palety barw i najlepiej sprawdzą się tu cienie matowe lub satynowe. Tak naprawdę wystarczą trzy odcienie: waniliowy, cafe latte oraz czekoladowy brąz. Kredkę, którą będziemy optycznie zagęszczać rzęsy warto kupić również w kolorze brązowym, a dla pań z opadającą powieką wskazane jest, aby była wodoodporna.  Kreskę na linii rzęs dobrze jest rozetrzeć brązowym cieniem, dzięki czemu utrwalimy ją oraz uzyskamy efekt powiększenia oka. Warto wiedzieć, że wszystkie graficzne linie zawsze pomniejszają oczy, więc jeżeli mamy małe lub wąskie oczy lepiej rozetrzeć kreskę.

Czy tzw. „jaskółka” – kreska eyelinerem – jest dopuszczalna? Tak, pod warunkiem, że mamy czas i na tyle wprawną rękę, że potrafimy dobrze ją narysować.  Warto też wiedzieć, że makijaż kocha precyzję i poświęcony czas, dlatego jeżeli mamy go mało, lepiej poprzestać na nałożeniu podkładu i wytuszowaniu rzęs.

Kosmetykiem, który zawsze działa cuda na naszej twarzy jest róż, dlatego warto się z nim zaprzyjaźnić. Jeżeli kochamy rozświetlacze, to  wybieramy taki, który da subtelny blask – nie stworzy „tafli” na twarzy.  I co ważne –  kosmetyku tego nie używamy, jeżeli mamy cerę z niedoskonałościami  i rozszerzonymi porami, gdyż uzyskamy wówczas efekt odwrotny od zamierzonego.

Pamiętajmy też o podkreśleniu brwi, gdyż są one ramą twarzy. Najlepiej sprawdzą się specjalne cienie do brwi; dzięki ich zastosowaniu osiągniemy bardzo naturalny efekt.

Panie często rezygnują z użycia korektora pod oczy, gdyż nie wiedzą jak go dobrać, w jaki sposób nakładać i w jakiej ilości. Jest to kosmetyk cudownie odmładzający, dający wrażenie wypoczętej twarzy, więc naprawdę wart jest naszej uwagi, szczególnie jeżeli borykamy się z mocnymi cieniami pod oczami.

Jeżeli zależy nam na wielogodzinnym utrzymaniu pomadki na ustach, warto wcześniej całe usta pokryć wodoodporną konturówką i dopiero na nią nałożyć matową pomadkę. Jeżeli możemy pozwolić sobie na częste poprawki, znacznie lepiej sprawdzą się błyszczyki i satynowe pomadki, które dodatkowo będą nawilżać i pielęgnować usta.