marta kwolek make up artist | jak przygotować cerę do makijażu?
Makijaż ślubny, okolicznościowy, ekologiczny, lekcje makijażu. Pracuję na kosmetykach marek selektywnych, których użycie gwarantuje najwyższą jakość. Rzeszów, Tyczyn.
2006
post-template-default,single,single-post,postid-2006,single-format-standard,mkd-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,burst-ver-1.5.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Właściwie zadbana cera to tak naprawdę podstawa pięknego wyglądu i wymóg konieczny do odpowiedniego przygotowania się  do makijażu. Umiejętności wizażysty są oczywiście bardzo ważne, jednak musimy sobie zdawać sprawę, że nie jest on cudotwórcą  i może ewentualnie tylko przykryć nasze niedoskonałości, jednak całkowicie ich nie zniweluje. Dlatego, ważne jest aby odpowiednio wcześniej, szczególnie jeżeli mamy problematyczną cerę  i czeka nas ważny moment w życiu, udać się do kosmetyczki lub dermatologa i starać się poprawić jej stan. Pamiętajmy, że jeśli skóra ma nierówną powierzchnię, to efekt końcowy makijażu też będzie nierówny. Każdej pannie młodej  co najmniej na miesiąc przed ceremonią polecam też picie herbatki z bratka polnego, który zabezpiecza przed niespodziewanymi wykwitami w dniu ślubu.

Cera do makijażu musi być również odpowiednio nawilżona, aby mogła właściwie przyjmować nakładane kosmetyki. Dlatego tak ważne jest wypijanie zalecanej ilości płynów codziennie oraz stosowanie peelingów i maseczek nawilżających, w zależności od rodzaju cery. Cera przetłuszczająca się też musi być nawilżona, a przede wszystkim dobrze speelingowana.  Pamiętajmy, że na zadbanej skórze każda prawidłowo nałożona warstwa  makijażu nie będzie prawie widoczna. Gdy cera jest przesuszona i łuszczy się, efekt ten będzie trudny do osiągnięcia, a wszystko to będzie szczególnie widoczne na tle białej sukni. Na miesiąc przed ślubem nie wykonujemy też żadnych inwazyjnych zabiegów, pozwalając skórze zagoić  się i odpocząć. Nie jest również zalecane korzystanie z solarium na 4-5 dni przed makijażem. W dniu poprzedzającym makijaż zawsze wykonujemy peeling i maseczkę nawilżającą, koniecznie przy użyciu sprawdzonych wcześniej kosmetyków, tak aby nie wywołały one reakcji alergicznych. Nie zapominamy o ustach, których doskonała kondycja jest warunkiem nałożenia trwałej i matowej pomadki.

Doskonała kondycja naszej cery, jak również użycie odpowiednich, wodoodpornych  kosmetyków, będzie gwarantem tego, że makijaż przetrwa w nienagannym stanie wiele godzin, a my nie będziemy musiały się martwić o nasz  wygląd i jego trwałość.