marta kwolek make up artist | makijaż biznesowy
Makijaż ślubny, okolicznościowy, ekologiczny, lekcje makijażu. Pracuję na kosmetykach marek selektywnych, których użycie gwarantuje najwyższą jakość. Rzeszów, Tyczyn.
1
post-template-default,single,single-post,postid-1,single-format-standard,mkd-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,burst-ver-1.5.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Świat biznesu to często pole do pokazania siły, gdzie wygląd – obok wiedzy i umiejętności –  też pełni ważną rolę. Perfekcyjny makijaż, który podkreśla atuty kobiet oraz maskuje ich niedoskonałości może skutecznie dodać im pewności siebie w pracy. Opiera się na zasadzie harmonii, a nie kontrastu. Oznacza to korzystanie wyłącznie z neutralnej palety kolorystycznej. Powinien być subtelny i elegancki. Sam w sobie nie powinien przyciągać uwagi rozmówcy. Pamiętajmy, że dobrze wykonany makijaż biznesowy, świadczy o profesjonalizmie i wpływa na owocne zakończenie biznesowych negocjacji.

Podstawą takiego makijażu są dobrze wytuszowane rzęsy, idealnie dobrany podkład i podkreślone, przy pomocy bronzera i delikatnego różu, rysy twarzy.

Jeżeli sama wykonujesz swój makijaż – zatuszuj wszelkie niedoskonałości korektorem. Używaj produktów o przedłużonej trwałości, nie nakładaj grubej warstwy podkładu – ciężkie podkłady są lepsze na wieczór, ponieważ przy dziennym świetle, mogą stworzyć nieładny „ efekt maski”. Nie zapomnij o delikatnym różu i  bronzerze.

Zrezygnuj  z ciemnych cieni do oczu. Postaw na naturalność. Jest ona „najbezpieczniejsza”. Zapomnij o palecie jaskrawych kolorów, choćby były najpiękniejsze i najmodniejsze. Nie możesz odwrócić uwagi od swojej osoby zbyt przytłaczającym makijażem. Sprawdzą się delikatne brązy i szarości oraz kolory lekko „zakurzone”. Do tego odrobina brązowej lub szarej kreski, którą warto podkreślić linię rzęs. Pamiętaj, że lepiej w tego typu makijażu sprawdzi się kredka lub cień delikatnie roztarty aplikatorem, eyeliner i kreska graficzna są niewskazane. Ważne,  żeby zawsze wybierać cienie matowe. Unikamy perłowych i połyskujących kosmetyków. Dopełnieniem są delikatnie podkreślone usta w naturalnym kolorze.

Perfekcyjny makijaż ust w matowej czerwieni jest mile widziany w relacjach biznesowych. Warto jednak pamiętać, że o ile na intensywny kolor ust w pracy mogą pozwolić sobie panie z wysoką pozycją, tak u kobiet na niższych stanowiskach, czerwona szminka mogłaby zostać uznana za nietakt. Kobiety na wyższych stanowiskach mogą podkreślić swoją pozycję w pracy, stosując jeden prosty a skuteczny trick – wyraźnie podkreślone usta. Poza tym makijaż typowej bizneswoman to przede wszystkim nieskazitelna cera i zawsze pomalowane rzęsy.

Marta Kwolek make- up artist